ב-31 לאוגוסט 2016 תיפתח התערוכה "צלילי היצירה" בנושא ציור ופיסול בגלריית "דואט" שבאשדוד. הז'אנרים בתערוכה מיוצגים על-ידי שני אמנים, הצייר ויקטור קינוס והפסל אדוורד דולקרט המוכרים היטב לקהל מתערוכות
קודמות. אוצרת התערוכה: מלי היימן
 
ברחובותיה של אשדוד ניצבים פסליו של דולקרט שיוצרו בטכניקות שונות ומעניקים הנאה לעיניי התושבים. ניתן לראות מגוון קומפוזיציות בצורת חיות חינניות העשויות מפרחים, עבודות מאבן ופסיפסים מרתקים, הפזורים בחופי הים והפארקים בעיר. העבודות המוצגות בתערוכה, שונות במהותן מפסלי הגינה-פארקים אם זה בנושא, ממדים קטנים יותר ובחומר היצור. כל היצירות עוצבו בסגנון אר דוקו המתבטאות בכיוון המוזיקלי של התערוכה. דולקרט יצר את עבודותיו משיש קוריאני, אבן חברון ואוניקס.
 
muzic Dolkart 01              muzic flaer               muzic Dolkart 02
                   אדוורד דולקרט                                                                                             אדוורד דולקרט
 
האמן הנוסף מהצמד המופלא הזה הוא ויקטור קינוס, צייר בעל שם שעבודותיו מקשטות אוספים פרטיים רבים בעולם. בישראל האמן ידוע בעיקר בזכות שאיפותיו לשקף את סגנון האדריכלות הישראלית, נופי הארץ וההיסטוריה שלה מנקודת מבטו והבנתו, אשר באה לידי ביטוי בסגנון המכונה "סוראליזם רומנטי". היצירות המעולות בנושא הבאוהאוס המפורסם של תל אביב הוצגו במספר תערוכות, ההיסטוריה על ירושלים גם כן מצאה נישה בעבודותיו של האמן, וגם ציורי טבע דומם נפלאים אשר משמחים את עיניים של שוחרי אמנות רבים. התערוכה הזו נעשתה כסינתזה של כל הניסיון והחומרים שהצטברו במשך הזמן והפכה אותם לנושא מוזיקלי. בתערוכה מוצג אוסף ציורים של כל העבודות שנעשו בתקופת היצירה האחרונה, חלק מהדברים אנחנו כבר מכירים, אבל הרוב אלו עבודות חדשות לגמרי שאינם ידועות לקהל, ולכן התערוכה תהיה ללא ספק מעניינת לאספנים וחובבי אמנות.
 
muzic p 002      muzic p 001
                                 ויקטור קוניס                                                                               ויקטור קוניס
 
בקצרה על האמנים:
אדוורד דולקרט, נולד בסנט פטרסבורג (לנינגרד) בשנת 1937, פרופסור לאתיקה, אסתטטיקה ופסיכולוגיה. מתגורר בישראל משנת 1991.
ויקטור קינוס, יליד 1957 בוגר בית הספר הגבוהה לאמנות ועיצוב בלנינגרד ע"ש ורה מוחינה (כיום "האקדמיה הממלכתית לאמנות ותעשייה בסנט פטרבורג ע"ש אלכסנדר שטיגליץ"). מתגורר בישראל משנת 1990.
 
כתובת התערוכה: אשדוד, קניון "עופר לב אשדוד" גלריה "דואט". הפתיחה ב-31/08/16 שעה 19:30. התערוכה תפעל עד 22/09/16.

 

 

הוסף תגובה

לתשומת ליבך תגובות לא הולמות ייחסמו!


קוד אבטחה
רענן