אליפות העולם בבולאות - ישראל 2018ישראל תארח את אליפות העולם בבולאות "ישראל 2018" בבנייני האומה בירושלים ב-27-31/5. לרגל 70 שנה למדינה יקיימו חברת דואר ישראל והתאחדות בולאי ישראל את אליפות העולם בבולאות בהשתתפות נציגים מ-50 מדינות ברחבי העולם. במסגרת התערוכה תתקיים תחרות בין אספנים ויוצגו אוספים נדירים, חוויה והנאה בולאית לכל המשפחה– הכניסה חופשית.
 
אליפות העולם בבולאות "ישראל 2018" תתקיים השנה בסימן 70 שנה למדינת ישראל ו-50 שנה לאיחוד ירושלים. התערוכה, בארגון התאחדות בולאי ישראל והשירות הבולאי של דואר ישראל, תתקיים בין 27 ל-31 במאי 2018  ותשתרע על פני שטח של מעל 2000 מ"ר במרכז הקונגרסים הבינ"ל בנייני האומה. זאת הפעם השנייה שמדינת ישראל מארחת את אליפות העולם בבולאות – תערוכת בולים הממוקמת במקום הגבוה ביותר מבין תערוכות הבולים המוצגות בעולם כולו. קיום התערוכה בישראל ובירושלים משקף את ההערכה הרבה של איגוד הבולאות העולמי לבולאות הישראלית ואת הכבוד הגדול לה היא זוכה. הכניסה לתערוכה ללא תשלום.
 
מנורה
 
אליפות העולם בבולאות מתקיימת בחסות ובפיקוח איגוד הבולאות העולמי FIP (Fédération Internationale de Philatélie) ומאופיינת באוספים נדירים במיוחד אשר זכו במדליות זהב גדול ואשר יעמדו בתחרות, שבסופה יבחר אלוף האלופים ושני סגניו. כמו כן תכיל התערוכה מדור מיוחד – אגף הכבוד – ובו יציגו כמה מהאספנים הגדולים בעולם פריט אחד בלבד כל אחד!
 
אליפות העולם בבולאות ישראל תארח את האספנים הישראליים ונציגים של יותר מ-50 מדינות מובילות בעולם הבולאות  כמו ארה"ב, צרפת, גרמניה, ספרד, ברזיל, אוסטרליה וסין, אשר יציגו בתערוכה ממיטב האוספים של מדינתם. בתערוכה יוצגו כ-16,000 דפי אוסף שיתפרשו  על פני כ-1,000 מסגרות, בהם אוספים הקשורים בבולאות של ארץ ישראל.
 
באגף הכבוד: יוצגו 15 פריטים יוצאי דופן מתוך אוספים שזכו בפרס הגדול של תערוכות עולמיות:למשל: מכתב מפריז הנצורה ע"י הגרמנים בשנת 1870 שנשלח בתוך כדור אבץ במורד נהר הסן; מכתב ששרוף חלקית מפיצוץ ספינת האוויר "הינדנבורג"  (נשלח מאמסטרדם לניו-יורק); המכתב היחיד הידוע ממונגוליה לפריז משנת 1854; מכתב יחיד ידוע מבוליביה עם כמה בולי קונדור חצויים, בולים ראשונים על מכתבים מהודו המזרחית של הולנד, מסין, מסיאם, שלשת "עיני הפר" של ברזיל על מכתב (1843) ועוד.
 
70 שנה של חדשנות ישראלית
 
באגף אליפות העולם: כל האוספים זכו מקודם בלפחות 3 מדליות זהב גדולות: דמיטרי פרנקל מאוקראינה עם אוסף בולי דואר האוויר טיסת מוסקווה -סאן פרנציסקו, דוגלאס סטרוקנפלד משבדיה יציג את בולי איילנד הראשונים, לואיס אלמני מספרד יציג את תולדות הדואר בתקופת המלכה איזבלה השנייה,  ג'ין וורוז ממונקו תציג אוסף דואר קנטון ג'נבה 1839-1862, וויטוריו מורני מאיטליה יציג אוסף בולי טוסקנה, יאן הויס-ברלינגן מליכטנשטיין  יציג את בולי בלגיה הראשונים.
 
בתולדות הדואר של ישראל: איתמר קרפובסקי מישראל יציג באגף "אליפות העולם" את שירותי הדואר של צרפת, אוסטריה, רוסיה, גרמניה ואיטליה בארץ ישראל העותמנית. מברזיל יגיע אוסף העוסק בפלשתינה המנדטורית 1918. יוצגו אוספים בנושא ישראל 1948 - שירותי דואר ובולים מאולתרים בערים במצור. מהולנד יגיע אוסף בנושא תקופת המעבר מדואר בריטי לישראלי 1948 ומבריטניה יגיע אוסף בנושא ארץ ישראל המנדטורית. מארה"ב יגיע אוסף דואר עברי- הצעות עיצוב, נסיונות דפוס, ניסיונות צבע. אוסף מגרמניה שיוצג מתאר את נתיב הדואר בגדד-חיפה. מישראל –אוסף אלכסנדר יציג דאר טורקי בא"י- בדגש על המושבות היהודיות, מספרד יגיע אוסף בנושא דואר המסדר הפראנציסקני בארץ ישראל ומארה"ב אוסף דואר צבאי במלחמת העצמאות ועוד.
 
גלז ירושלים של זהב מוקטן
 
תולדות הדואר של השואה: מאוסטרליה יגיע אוסף בנושא דואר השואה, מאוסטריה אוסף בנושא דואר טרזינשטדט,  מצ'כיה יגיע אוסף בנושא דיכוי היהודים בבוהמיה ומורביה, מצרפת יגיע אוסף בנושא דואר יהודים במחנות בצרפת, מיפן יגיע אוסף בנושא דואר אושוויץ.
 
ביתר מדורי התחרות נמצאים אוספים של בולי האריות של פרס, ליד אוספי מצריים, קוריאה, מונגוליה, יפן, סרביה וקולומביה, ארגנטינה ואוסטרליה ואפילו אגף שלם של מחקרים על הנפקות של 20 השנים האחרונות (63 מסגרות תצוגה). בנוסף לתצוגות הבולים יפעלו גם דוכנים לרכישת בולים מהארץ ומחו"ל.
 
תערוכה אליפות העולם בבולים בישראל
 
ימי פתיחת התערוכה: ראשון עד חמישי,  27 ל- 31 במאי 2018 (יום ראשון בין השעות 20:00-14:00, ימים שני עד רביעי בין השעות 20:00-12:00, יום חמישי בין השעות 18:00-12:00) במרכז הקונגרסים הבינ"ל - בנייני האומה בירושלים.  הכניסה חופשית.
 
למבקרים בתערוכה זו הזדמנות מרתקת להיחשף למגוון עשיר של פריטים נדירים וסיפורים בולאיים חובקי עולם. אספנים חובבנים, בני נוער וגם המקצוענים ימצאו עניין במגוון הרחב של הנושאים המגוונים והמרתקיםהתערוכה מבטיחה להיות מוקד משיכה מהנה לכל המשפחה ותציע הפתעות ופעילויות.  השירות הבולאי של חברת דואר ישראל הנפיק פריטים בולאיים חדשניים ומיוחדים לתערוכה.במתחם השירות הבולאי ימכרו מגוון מהבולים של התקופות האחרונות, מוצרי מתנה ומזכרת ושפע פריטים והפתעות. ניתן יהיה להירשם כמנוי חדש לשירות הבולאי בתערוכה, וגם לזכות במתנות מרהיבות.
 
פרחי אביב
 
בתערוכה תינתנה הדרכות מאורגנות על עולם הבולאות, יוצבו דוכנים של סוחרי בולים מהארץ ומחו"ל, ואף יוענקו הנחות על מכירת ציוד לאספנים ובולים מהארץ ומחו"ל.  בצד האוספים התחרותיים, יוקם בתערוכה גם אגף הדרכה, בו יוכלו המבקרים ליהנות משורה ארוכה של פריטים בולאיים מעניינים ומשעשעים כאחד. בולים במגוון צורות וגדלים, מודפסים על חומרים לא שגרתיים דוגמת ברזל, עץ ומשי; בולים תלת מימדים, ובולים בהם הוסתרו מסרים סודיים; בולי תעמולה שעוררו מחאות דיפלומטיות ואף הובילו לפרוץ מלחמות עקובות מדם, בצד בולי צדקה שתרמו לקידום מטרות נעלות בכל רחבי תבל; בולים שבעיצובם נעשו טעויות מצחיקות ומביכות, בצד בולים חשובים המתעדים מאורעות היסטוריים רבי חשיבות.
 
לפרטים נוספים: זהר נוי  052-2641769 

הוסף תגובה

לתשומת ליבך תגובות לא הולמות ייחסמו!


קוד אבטחה
רענן