אירינה פריימן סוקול
 
ב-9/11/2017 בהיכל התרבות מודיעין התקיימה הפתיחה החגיגית של תערוכת אמנות "הנפשות הפועלות" - תערוכת דיוקנים ודמויות אנושיות. בפתיחה הועברה גם סדנת ציור לקהל הרחב שזה עיניין את האנשים. 
למה "הנפשות הפועלות"? כל החיים שלנו הם דומים למחזה התיאטרלי, ואנחנו השחקנים בו: האנשים בתפקידים שונים, במצב משפחתי שונה, עם השכלה שונה - כולנו מתארים את העולם בחיים שלנו, כל אחד כותב את ההיסטוריה שלו, כל אחד הוא הצורף של האושר או האי-אושר שלו, וכל אחד במעשיו משאיר את השרידים בכתיבת ההצגה הפרטית שלו.
 
בתערוכה מוצגות עבודות אמנות יפיפים: דיוקנים, דמויות אנושיות או דמויות אחרות עם מבט עיניים אנושי. לכל דמות יש את הסיפור שלה – "העלילה", "הסצנה" או אפילו, "המחזה" שהמחבר כותב אותם על בד או נייר בעזרת הצבעים. 
בתערוכה משתתפות אמניות: סבטלנה גורביץ' ונדי בית תלמי, שהן "המחברות" של הסיפורים. שתיהן – ציירות מילדות או מנעורין ולשתיהן יש את הנסיון של שנים רבות באמנות. אך לשתיהן יש גם יד כתיבה שונה וסגנון שונה בציורים. העבודות שלהן מדברות לא רק על הייחוד של הסגנון בכתיבת הציור, אלא גם כן על המבט האישי של כל אחת, היחס האישי לכל אחד מהגיבורים שלהן על התמונות.

 
מידע על הציירות:
 
Svetlanaסבטלנה גורביץ' – תערוכה ראשונה בארץ. מציירת מהילדות וסיימה ב"ס לאמנויות ומכללת אמנות ברוסיה. עוסקת באמנות בסגנונות שונים: ציור, פיסול, אמנות דקורטיבית. הציורים שלה שמוצגות בתערוכה הם בסגנון נאיבי-איקונוגראפי. סגנון הציור שלה מעניין באידאליות שלו, ציריה כמו מהגדה, מהדמיון, מהחלומות שלנו. יש בציורים שלה גם צחוק וגם חוכמה ושכל חד. מבט עיניים של הדמויות - זה העיקר בעבודות של סבטלנה גורביץ': אנושי, עמוק, מלא חיים ונשמה. 
סבטלנה משתמשת בצבעי שמן או צבעי מים וגם לכה לשמירת העבודות.
 
 
Nedieנדי בית תלמי – ציירת מנעוריה, לקחה הרבה פרסים של מקומות 1 ו-2 בתחרויות אמנות והשתתפה בתערוכות כאן, בארצנו וגם בחו"ל. אמנית רב-גונית ורב-כיוונית: פיסול מקרמיקה, חיתוכי עץ, הולוגרפיה, תחריטים, הדפסים ועבודות משולבות. סגנון העבודות שמוצגות בתערוכה, דומה לפוביזם (FAUVISM) – "פראי" (מצרפתית), שבו בעיקר עובדים צבע וצורה. הזרם הפוביסטי התחיל האמן הצרפתי אנרי מאטיס בתחילת המאה ה-20. בעבודותיה של נדי בית תלמי אפשר לראות צבעים חזקים ובוהקים וצורות שונות וגדולות, וכך כוחה הפנימי מפרץ ומוצא לו את ביטויו. נדי משתמשת בצבע אקריליק. 
 
אתם מוזמנים לבוא ולהתרשם המעבודות המדהימות!
התערוכה תימשך עד 10/12/2017. הכניסה חופשית! 

תמונות מפתיחת התערוכה:

הוסף תגובה

לתשומת ליבך תגובות לא הולמות ייחסמו!


קוד אבטחה
רענן